Bastevangen 1, Udsholt i Græsted er solgt for 3.900.000 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Græsted og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Græsted følger boligmarkedet i og omkring Græsted. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Bastevangen 1, Udsholt solgt for 3.900.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 02. april. Køberen har betalt 3.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.214 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.800.000 og boligen er derfor handlet til 117% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 168 kvm. og er opført i 1997. Grunden er på 1.837 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Gribskov

Arupsvej 34, Udsholt solgt for 2.500.000 kr.

Boligen overtages af Michelle Voss Paulsen og Lars Gregers Gammelgaard den 08. april. Køberen har betalt 2.500.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 38.462 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 150% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 65 kvm. og er opført i 1999. Grunden er på 1.200 kvm.

Boligen er solgt af Brikk

Moseager 22 solgt for 2.495.000 kr.

Boligen overtages af Josefine Thessen Nielsen og Alexander Stougaard Pontoppidan den 08. maj. Køberen har betalt 2.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.451 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 78% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 122 kvm. og er opført i 1978. Grunden er på 1.200 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Bent Nielsen, Græsted

Skovager 27, Udsholt solgt for 2.250.000 kr.

Boligen overtages af Erik Kragh Mikkelsen den 14. april. Køberen har betalt 2.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.605 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 96% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 76 kvm. og er opført i 2002. Grunden er på 1.200 kvm.

Boligen er solgt af BK Bolig

Leerbjerg-Åsen 13, Bakkebjerg solgt for 1.975.000 kr.

Boligen overtages af Dorthe Svendsen Møller den 22. april. Køberen har betalt 1.975.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.475 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 770.000 og boligen er derfor handlet til 156% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 59 kvm. og er opført i 1976. Grunden er på 1.209 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Gilleleje

Kirkevej 7, Blistrup solgt for 1.607.517 kr.

Boligen overtages af Ole Flemming Krog den 08. april. Køberen har betalt 1.607.517 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.884 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 61% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 108 kvm. og er opført i 1958. Grunden er på 965 kvm.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk