Hjælp søges: Hjælp til mobil, pc, tv, Græsplæne og græsslåning og Handyman
Kilde: Handyhand

Kenneth Andersen
Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Græsted:
-
daniel degn
Fra Græsted
Hej med jer mit navn er daniel nye uddannet tømrer svend :D jeg er her inde for finde lidt ekstra ... -
Shelley Brown
Fra Græsted
Jeg har mange års erfaring med rengøring af sommerhuse og privat rengøring er stabil og effektiv. ... -
heidi Steen
Fra Græsted
Jeg er en handykvinde.... 😃 jeg arbejder med borde i forskellige træsorter og renovere og plejer....
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Husopgaver
-
Søger hjælp til færdiggørelse af anneks
Fra Andreas Mollerup (Græsted)
Hej. Jeg søger en der kan hjælpe med at lægge nogle tegl på tag, samt diverse opgaver udvendigt ... -
Tætningslister på vinduer
Fra Annette Lagerstedt (Dronningmølle)
Trænger til nye tætningslister på vinduerne i mit sommerhus, da de flere steder er utætte -
Påfyldning af vand centralvarme
Fra Apc- Support.dk (Gilleleje)
Efter maling af radiatore og udskiftning af thermostater skal jeg have påfyldt vand på mit centralv...
Haveopgaver
-
800 kvm græsplæne i Dronningmølle
Fra Helle Aleth (Dronningmølle)
Vi ønsker vores græs slået ca hver 10 dag i sæsonen maj-sept. ( begge incl) Huset er beliggende på... -
Græsslåning inklusiv kanter
Fra Astrid Dollerup (Gilleleje)
Græsplænen omkring vores sommerhus i Munkerup skal slås hver 14. dag i sæsonen. Kanterne mod hus, t... -
plante nye klatreplanter. Beskære. Vejby strand
Fra Ole hansen (Vejby)
grave hul og plante cirka 10 klatreplanter langs hegn. Beskære tuja, kirsebær og andet. Der er og...
Diverse opgaver
-
Hjaelp med at saette en iphone 6S op for min mor
Fra Lis Berknov (Vejby)
Hjaelp med at saette en iphone 6S op og et kursus i hvordan man tager billeder, facetime, email syn... -
Opsætning ny telefon
Fra Pia Andersen (Græsted)
Mangler hjælp til hvordan jeg får Facebook installeret på ny telefon når jeg har glemt min kode. Je...
Denne artikel er skrevet af Kenneth Andersen og data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Handyhand.